محل تبلیغات شما

جراحی زیبایی بینی که با تغییر استخوان یا غضروف انجام می شود ، جراحی رینوپلاستی است. این روش که معمولاً به آن عمل بینی گفته می شود ، یک روش ایمن و موثر برای تقویت بینی است. افراد برای ترمیم بینی خود بعد از آسیب دیدگی ، برای اصلاح مشکلات تنفسی یا نقص هنگام تولد ، یا به دلیل اینکه از ظاهر بینی خود ناراضی هستند ، جراحی زیبایی بینی انجام می دهند. قدمت رینوپلاستی مدرن به 50 تا 60 سال قبل و بعد از جنگ جهانی دوم بر می گردد.


 رینوپلاستی

چگونگی انجام رینوپلاستی

رینوپلاستی می‌تواند در بیمارستان، مطب پزشک یا یک کلینیک زیبایی انجام شود.  پزشک شما از بی حسی موضعی یا عمومی استفاده خواهد کرد.

پس از بیهوش شدن، جراح داخل بینی را برش می دهد. سپس پوست بینی را از غضروف یا استخوان جدا می کنند و تغییر شکل را شروع می کنند.

این عمل معمولاً بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد. اگر جراحی پیچیده باشد، مدت زمان بیشتری طول می‌کشد.

 رینوپلاستی

اقدامات مهم بعد از رینوپلاستی چیست؟

شماره 1- 6 ساعت پس از عمل می‌توانید مرخص شوید و به منزل بروید. در موارد خاص یک شب خواهید ماند.

شماره 2- در مدت حضور در بیمارستان ضمن اقدامات پرستاری از کمپرس سرد هر 20-15 دقیقه به مدت 5 دقیقه استفاده کنید. کمپرس سرد را تا 48 ساعت پس از عمل ادامه دهید. لازم به ذکر است که هنگام خواب از کمپرس سرد استفاده نکنید.

شماره 3- گاز جلو بینی در صورت خونی شدن تعویض کنید. معمولا تا 48 ساعت و گاهی بیشتر ترشحات خونی ادامه خواهد داشت، چنانچه بیش از حد معمول باشد به دکتر خود اطلاع دهید. (تعویض 5-4 گاز در ساعت طبیعی می باشد).

آیا بینی گوشتی بعد از عمل برگشت پذیر است؟

امروزه چون بینی های گوشتی با تقویت غضروف شکل داده می شوند، حالت داده می شوند و بازآرایی می شوند، برگشت بینی های گوشتی یا افتادگی بینی های گوشتی خیلی کم شده و شاید اصلا اتفاق نمی افتد. تقویت غضروفی کاری است که برای بینی گوشتی انجام می دهیم . به آن معنا که غضروف مورد نیاز را از تیغه وسط بینی (سپتوم) بر می داریم و به وسیله آن قسمت نوک بینی را تقویت می کنیم تا بعد از اینکه فرایند ترمیم شروع شد تغییر شکل (برگشت بینی) اتفاق نیفتد.

رینوپلاستی چه خطراتی دارد؟

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی ، روشی ساده و ایمن جهت بهبود فرم ظاهری بینی است ؛ اما با این حال این جراحی نیز همانند سایر جراحی ها با خطرات و عوارض مخصوص به خود ؛ همچون تورم ، کبودی ، درد و از این قبیل موارد همراه است ، که به مرور زمان و با اتمام دوران نقاهت عمل بینی برطرف می شود. همه جراحی‌ها خطرات زیادی دارند، از جمله عفونت، خونریزی یا واکنش بد در بیهوشی. جراحی زیبایی بینی همچنین ممکن است خطر ابتلا به موارد زیر را در شما افزایش دهد:

شماره 1- ایجاد مشکلات تنفسی

شماره 2- زیاد خون دماغ شدن

شماره 3- بی حسی بینی

شماره 4- نامتقارن شدن بینی 

شماره 5- خوب نشدن طولانی مدت زخم ها

شماره 6- از کار افتادن حس بویایی

همچنین گاهی اوقات، بیماران از جراحی خود راضی نیستند. رینوپلاستی

کلام آخر

درست است که در صحبت روزمره از لغت جراحی بینی برای عمل زیبایی بینی استفاده می شود، اما بهتر است تفاوت انواع مختلف جراحی را بدانیم و از عبارت درست برای جراحی زیبایی بینی استفاده کنیم. رینوپلاستی نام علمی عمل زیبایی بینی است که با جراحی های دیگر بینی تفاوت دارد. به طور معمول می توان رینوپلاستی را همزمان با عمل های درمانی مانند سپتوپلاستی و توربینوپلاستی انجام داد. در کلینیک زیبایی دکتر تهران بیوتی این امکان فراهم است که عمل سپتوپلاستی در کنار رینوپلاستی انجام شود. برای دریافت مشاوره می توانید با کلینیک دکتر تهران بیوتی تماس بگیرید.

نظافت منزل دغدغه روزهای کرونایی

خرید کرکره برقی با قیمت مناسب در تهران

پاسخ به چند سوال درباره مهلت برگشت زدن چک

بینی ,جراحی ,عمل ,، ,زیبایی ,رینوپلاستی ,زیبایی بینی ,است که ,جراحی زیبایی ,بعد از ,بینی های ,دکتر تهران بیوتی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
enabz ثناگیم آموزش های عالی برنامه نویسی اندروید اینجاست NO LOVE نیما کامپیوتر طراحی بنر تبلیغاتی مهندسی عمران گلبرگ یاس دکوراسیون داخلی اپلیکیشن پزشک آنلاین مدافون