محل تبلیغات شما

مسئله چک برگشتی یکی از معضلات حقوقی می باشد که از گذشته بسیار دردسر ساز بوده است.

و چه بسا افرادی به دلیل برگشت خوردن چک در زندان به سر می بردند. سامانه استعلام چک برگشتی یکی از راهکارهای جدیدی می باشد که برای سر و سامان دادن به این مشکل راه اندازی شده است.

سامانه استعلام چک برگشتی چیست

از آنجایی که به دلیل برگشت خوردن چک، چک ها اعتبار خود را در سال های اخیر از دست داده بودند دیگر افراد برای معاملات خود از دریافت چک امتناع می کردند.

با راه اندازی سامانه استعلام چک برگشتی توسط بانک مرکزی تا حد خوبی این مشکلات رفع شده است.

در سامانه استعلام چک برگشتی چک های یکسان و یک رنگ صادر می شوند و دارای یک کد به نام کد صیادی درج شده بر روی کد می باشد.

با استفاده از این کد درج شده بر روی چک دارندگان چک باید در سامانه استعلام چک برگشتی، چک خود را ثبت کنند . اینگونه افرادی که می خواهند از صاحبان چک، چکی را دریافت کنند می توانند به مراجعه به سامانه استعلام چک برگشتی از سوابق آن فرد مطلع شوید.

از چه طریقی می توان به سامانه استعلام چک برگشتی دسترسی پیدا کرد؟

دسترسی به سامانه استعلام چک برگشتی به این دلیل که افراد از هر قشر و هر میزان از تحصیلاتی باید بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند و چک های خود را استعلام بگیرند از روش های آسان امکان پذیر می باشد.

مثل اپلیکیشن های پرداخت آنلاین که به راحتی می توان از آنها بر روی گوشی موبایل استفاده کرد.استفاده از این اپلیکیشن ها معمولا رایگان می باشد.

راه دیگری که می توان از آن طریق به سامانه استعلام چک برگشتی دسترسی پیدا کرد از طریق شماره سامانه استعلام پیامکی بانک مرکزی با سرشماره ۷۰۱۷۰۱ و در قالب زیر از وضعیت اعتباری صادرکننده چک از نظر تعداد و مبلغ چک های برگشتی ثبت شده نزد بانک مرکزی مطلع شوند. استفاده از این روش 350 تومان هزینه در بر دارد.

همچنین روش دیگری که می توان از آن به سامانه استعلام چک برگشتی دست پیدا کرد از طریق سایت بانک مرکزی cbi.ir می باشد.

از طریق این سایت نیز به طور رایگان می توانید کد صیادی مندرج بر روی چک را داخل این سایت وارد کنید.

پاسخ استعلامی که در این سامانه ها گرفته اید بعد از 15 دقیقه به شما اعلام می شود. و اگر ظرف مدت 15 دقیقه پاسخی نگرفتید پیامکی با این محتوا"عدم امکان اخذ استعلام" به شما اعلام خواهد شد.


سامانه استعلام چک برگشتی در قانون جدید

کلام آخر

شهرداد با گرد هم آوردن وکلای متخصص شهرداد به شما کمک می کند تا در هر زمینه حقوقی به مشکلی برخورد کردید به شما کمک می کند.

اگر دز مینه سامانه استعلام چک برگشتی باز هم سوالی دارید لطفا از طریق اپلیکیشن حقوقی شهرداد با مشاوران شهرداد در ارتباط باشید.
نظافت منزل دغدغه روزهای کرونایی

خرید کرکره برقی با قیمت مناسب در تهران

پاسخ به چند سوال درباره مهلت برگشت زدن چک

چک ,استعلام ,سامانه ,برگشتی ,های ,کد ,سامانه استعلام ,چک برگشتی ,استعلام چک ,می باشد ,به سامانه ,دلیل برگشت خوردن

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
قیمت فیلتر شنی وای فای استانبول شهری رویایی جهان مدیریت آسایش گستر _ شرکت تعمیرات لوازم منزل فلاشینگ نما خرید لوازم چرم دوربین های دیجیتال خوشمزه ترین مزه ها tasder