محل تبلیغات شما

ثبت انحلال شرکت، با توجه به نوع شرکت ثبت شده متفاوت می باشد. مثلاً اگر شرکت ثبت شده از نوع سهامی نباشد (مثلاً با مسئولیت محدود)، نیازی به تشکیل مجمع عمومی فوق العاده و ارائه نامه صورتجلسه ی این مجمع به اداره ثبت نیست.

انحلال شرکت ها چگونه ثبت می شود؟

در هر صورت در گام نخست با تصمیم همه مالکین، سهامداران، موسسین و اعضای هیئت مدیره تصمیم بر خاتمه فعالیت های شرکت گرفته می شود.

نکته قابل ذکر این است که حتی اگر یکی از اعضاء در جلسه غایب باشد و یا صورتجلسه را امضاء ننماید، تصمیم گیری برای انحلال شرکت ممکن نیست. از این لحظه به بعد وظایف و اختیارات اعضاء خاتمه و یک مدیر تصفیه برای رسیدگی به وضعیت دارایی ها، بدهی ها، تسویه حساب با طلبکاران، تقسیم اموال و . مشخص می گردد.

لازم است طی 5 روز کاری، یک نسخه از صورتجلسه مذکور که به امضاء همه ی سهامداران رسیده باشد، به همراه مدارک هویتی شرکاء، مدارک هویتی مدیر تصفیه و آخرین رومه رسمی حاوی آگهی موسسه باید به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود. در صورتی که مدارک کامل باشد، پرونده تشکیل شده و توسط کارشناس مربوطه رأی بر انحلال شرکت صادر می شود.

نکته دیگر ممکن است یک کسب و کار به کار خود پایان دهد ولی انحلال شرکت صورت نپذیرد. بعد از پایان یک کسب و کار ممکن است کسب و کار دیگری در همان شرکت ثبت شده راه بیفتد یا شرکت با شرکت دیگری ادغام شود.

انحلال شرکت به سه طریق انجام می شود:

۱- از طریق حکم قضایی توسط مراجع ذی صلاح.

۲- با تصمیم مدیران، سهامداران (در مجمع عمومی فوق العاده) و اعضاء هیئت مدیره.

۳- بواسطه صدور حکم ورشکستگی شرکت.

ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود

تصفیه به معنی نقد کردن دارایی شرکت و بدهی‌ها و طلب‌های آن است و بعد از اینکه دیون پرداخت شد دارایی میان شرکا تقسیم می‌شود. تصفیه در شرکت‌های اشخاص ممکن است به شکل قراردادی یا دوستانه و یا قانونی انجام شود.

در حالت قراردادی طرفین باید به رعایت قواعد آمره توجه داشته باشند. ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، تصفیه توسط مدیران شرکت انجام می‌شود و متصدی تصفیه تنها زمانی می‌تواند با صلح داور تعیین کند که یک سال از تاریخ اولین انتشار آگهی در رومه گذشته باشد و اساسنامه یا مجمع عمومی شرکت به او این اجازه را داده باشد. اگر تخلفی در این خصوص صورت بگیرد متصدی یا متصدیان تصفیه مسئول خسارت طلبکاران متضرر هستند.

نظافت منزل دغدغه روزهای کرونایی

خرید کرکره برقی با قیمت مناسب در تهران

پاسخ به چند سوال درباره مهلت برگشت زدن چک

شرکت ,ثبت ,انحلال ,تصفیه ,یک ,کار ,انحلال شرکت ,شرکت ثبت ,مدیر تصفیه ,و کار ,کسب و

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
مرجع مقالات رسمی سئو آغازینو basader معرفی فیلم و سریال گروه تولیدی پین بج اتوکلاو دندانپزشکی قنادی نهال alisameti1362 امیرحسین سالاری car rent